Ujednolicone zasady żywienia jako integralnej części procesu leczenia.

 

 

Żywienie dla zdrowia 

Program „Żywienie dla Zdrowia” jest działaniem edukacyjno-profilaktycznym realizowanym w ośrodkach Monaru, którego celem jest poprawa stanu zdrowia uczestników poprzez kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych oraz zapewnienie dostępu do pełnowartościowych posiłków dostosowanych do ich potrzeb zdrowotnych.

 

Program jest realizowany zgodnie z wymaganiami określonymi w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 12 grudnia 2025 r. w sprawie standardu organizacyjnego żywienia zbiorowego w podmiocie leczniczym wykonującym działalność leczniczą w rodzaju świadczenia szpitalne i opiera się na zasadach prawidłowego żywienia oraz indywidualizacji diet w zależności od stanu zdrowia uczestników.

 

 

Aktualne jadłospisy

Jadłospis 1

Jadłospis 2

Celem programu jest:

  • poprawa stanu zdrowia uczestników poprzez zapewnienie odpowiednio zbilansowanego żywienia,
  • wsparcie procesu zdrowienia i regeneracji organizmu,
  • zapobieganie chorobom dietozależnym,
  • edukacja w zakresie prawidłowego żywienia i planowania posiłków,
  • rozwijanie umiejętności samodzielnego przygotowywania zdrowych posiłków.

 

Badanie opinii pacjentów na temat posiłków:

Ankieta oceny żywienia

 

Materiały edukacyjne:

Materiały edukacyjne z zakresu żywienia i dietetyki

 

Wyniki badań:

Sprawozdanie z badań nr 444/04/26